Pule e mbushur me ereza e pjekur  ne grill
Pule e mbushur me ereza e pjekur ne grill

Pule e mbushur me ereza e pjekur ne grill

Kuzhint.com

Perberesit: 2 Pula jo shume te medha 40 gr Gjalp 4 Luge gjelle vaj 1 Luge qaji piper i kuq 1 Dege majdanoz 2 Prise piper i zi 1 Luge qaji krip 6 Fleta thymian 6 fleta majoran/oregano Pergaditja: 1.

Pulen e pastruar dhe te terur e sperkasim me krip mbrenda dhe jashte pastaj, gjalpin dhe erezat i vendosim mbrenda ne pule pastaj ia lidhim kembet pules. 2.

Vajin me pak krip, piper te zi dhe te kuq e perzim dhe e lyejm pulen siper dhe e pjekim pastaj 1 ore ne temperatur 180 Grad.

Gjate pjekjes te laget shpesh pula siper me lengun qe leshon gjate pjekjes pula. Burimi: http://www. gutekueche. at/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : gjellera  pule  mbushur  ereza  pjekur  grill  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Karrotë dhe mjaltë kundër akneve
Brownie me malina dhe lajthi
Toptha "Supriz ne torte"