Pulë me oriz në tavë
Pulë me oriz në tavë

Pulë me oriz në tavë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

4 – 5 copa mish pule, 1 kokërr qepë mesatare, 2 domate ose pak salcë, 1 filxhan çaji oriz

Pregaditja e recetës :

Mishin e pulës e skuqim me qepën e prerë hollë, shtojmë domatet ose salcën, kripë dhe piper dhe e lemë masën në zierje për disa minuta.

Në një tavë shkrijmë gjalpin dhe shtojmë orizin, lart vendosim mishin e përgatitur të pulës, si dhe lëngun e lëshuar gjatë zierjes.


Fjalet kyqe : gjellera  pule  oriz  tave  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Humbni 3 kg në 5 ditë me lëng majdanozi
Gjevrek(simite) me susam
Qofte me pilaf dhe perime nga tegatuajm.