Pula të pjekura nga Selim Jusufi
Pula të pjekura nga Selim Jusufi

Pula të pjekura nga Selim Jusufi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 pule dhe kripe, disa thelpi hudhere, ereza si biber te zi, biber te kuqe, vaj dhe soja

Pregaditja e recetës :

Ne fillim e lajm pulen mire pastaj me nje thike ne disa pjes e shpojm dhe mandej ne ato vende qe e kemi shpuar i vendosim thelbi te hudhrave si dhe disa thelbi ia vendosim ne mbrendi te pules.

Pstaj i qesim kripe, ereza si biber te zi, biber te kuqe, vaj dhe soja duke e lyer ne te gjitha anet e lidhim me pej kuzhine e vendosim ne hekurin per grille ne furre dhe e pjekim ne furre ne 150. grad qe ngadal te pjeket mire si ne foto.


Fjalet kyqe : pule  pjekur  selim  jusufi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me karamel dhe lajthia(ose arra)
Torte me bajame dhe çokolate te bardhe
Keke me qershia