Pudinge karameli dhe salce qershie
Pudinge karameli dhe salce qershie

Pudinge karameli dhe salce qershie

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 liter qumesht, 2 pako puding karameli, Pak keksa te bluara, 1 pako salce qershie

Pregaditja e recetës :

--------------------------------------

--------------------------------------

1 liter qumesht,

2 pako puding karameli,

Pak keksa te bluara,

1 pako salce qershie ,

------------------------------------------------------

Pergaditja:

-------------------------------------------------------

E vlojm 800 ml qumesht nje tengjere dhe ne anen tjeter i perzim pudingun me 200 ml qumesht dhe

5 lug sheqer pastaj i perziejm me qumshtin e vluar derisa te trashet masa.

Pasi te jet trashur masa e hedhim ne fillim ne fund te gotave hedhim nga pak keksa te bluar dhe siper e

qesim masen e pudingut karamel dhe ne fund salcen e qershiave dhe i lem te ftohen qe pastaj ti i servirim


Fjalet kyqe : pudinge  karameli  salce  qershie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Èmbelsir "Kabuni"
Kifle turke gatuar nga Liridona Karjagdiu
Torte me  qokolade (shacher torte)