Puding torte me boronica
Puding torte me boronica

Puding torte me boronica

Kuzhint.com

Perberesit: 150 gr Miell 115gr Sheqer 1 Luge qaji bakin 180 ml Qumesht 75 gr Buter(gjalp) Boronica Pergaditja: Nxehim furren ne 180 Grad.

Buterin e shkrim.

Ne nje ene hedhim miellin, 115gr sheqer dhe bakinin e i perzim.

Ia shtojme buterin e shkrir dhe qumeshtin dhe e perzime me luge masen deri te behet nje brume homogjen.

Derdhim masen ne tepsi dhe ia hedhim siper boronicat sipas deshires mund ti hedhni siper edhe pak sheqer.

Te pjeket ne temperatur 180 Grad per 40 minuta.

Te servohet ne pjate sipas deshires suaj me salc vanille. Burimi: http://noplainvanillakitchen. blogspot. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  puding  torte  boronica  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle te prera
Sufllaqe me krepa të mbushura
Tave me jufka dhe kofsha pule ne furrë nga Ema Emily