Puding karameli si dhe salce qershie
Puding karameli si dhe salce qershie

Puding karameli si dhe salce qershie

Kuzhint.com

Përbërsit:

1 liter qumesht,

2 pako puding karameli,

Pak keksa te bluara,

1 pako leng qershia

Pergatitja:

E vlojm 800 ml qumesht nje tengjere dhe ne anen tjeter i perzim pudingun me 200 ml qumesht dhe

5 lug sheqer pastaj i perziejm me qumshtin e vluar derisa te trashet masa.

Pasi te jet trashur masa e hedhim ne fillim ne fund te gotave hedhim nga pak keksa te bluar dhe siper e qesim masen e pudingut karamel dhe ne fund salcen e qershiave dhe i lem te ftohen qe pastaj ti i servirim


Fjalet kyqe : pudinge  karameli  salce  qershie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Farat e dobishme për organizmin tonë
Salmon ne salce limoni dhe koper
SPECA ME GJIZË - TURSHI