Pse duhet konsumuar arra
Pse duhet konsumuar arra

Pse duhet konsumuar arra

Kuzhint.com

A e dini se nëse konsumoni arra gjatë ditës zvogëlon rreziku për sëmundje kardiovaskulare tek njerëzit që vuajë me diabet. Përveç qarkullimit më të mirë të gjakut, ka edhe veprime të tjera pozitive, si zvogëlimi i nivelit të sheqerit dhe kolesterolit të përgjithshëm në gjak. Duke ndikuar në faktorët që janë të rrezikshëm për paraqitjen e arterosklerozës dhe dëmtimit të damarëve të gjakut dhe duke nxitur vazodilatacionin (zgjerimin e enëve të gjakut), arrat luajnë rol të rëndësishëm në mbrojtjen e diabetikëve, çka është shumë e rëndësishme duke marrë parasysh numrin e madh të të sëmurëve në botë. Për të gjithë ju që vuani nga diabeti ju sugjerojmë të konsumoni disa arra gjatë ditës. /indeksonline. net


Fjalet kyqe : keshilla  duhet  konsumuar  arra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rolle orizi me djathë dhe pershut
Biskota me limon
Torte me molla nga ne