Princkrofne gatuar nga  Liridona Bajrami syla
Princkrofne gatuar nga Liridona Bajrami syla

Princkrofne gatuar nga Liridona Bajrami syla

Kuzhint.com

250 ml ujë

1 lug e mesme sheqer

Maje thike krip

150 gr miell

1 liter qumsht

3 vez+ 2 Te verdha vezesh

250 gr sheqer

3 qese sheqer vanile

125 gr niseshte

125 gr gjalp

( sipas deshires mundesh edhe krem shllag)


Fjalet kyqe : embelsira  princkrofne  gatuar  liridona  bajrami  syla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Calzone me proshutë dhe djathë
Role me cokollate
Kifle suedeze me kanell nga Albana Osmani