Princess krofne
Princess krofne

Princess krofne

Kuzhint.com

Perberesit:

3 Filxhana uje,

3 Filxhana vaj,

10 Luge gjelles miellë.

Pergatitja:

I zien se bashku kuptohet miellin ja gjet kur te vlojn uji edhe vaji, mbasi te ftohen ja gjet 5 ve nje nga nje I perziejm deri sa masa te behet e njetrajteshme, dhe me lug I gjesim ne tepsi I pjekim.

Gjysme litre uje,

Gjysme litre qumsht,

10 Luge sheqer,

3 Luge miellë,

2 Luge nisheste.

Pergatitja:

I ziejm te gjitha se bashku I perziejm pa nderprere ne temperatur te ulet (derisa ta marri nje mase te trash si pudingu) e lem fillin te ftohet, mbas ftohjes ja qesim 100ml hoplla e perziejm mire.

Krofnet I ndajme ne dysh I mbushim dhe I zbukurojm me sheqer pluhur ose cokollad te shkrir.

Te gatuara nga Alba Sh Rrahmani


Fjalet kyqe : brumera  princes  krofne  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek me bollgur
Sheqerpare
Mesoni sa me shume   keshilla per jeten