Princess Krofne e gatuar nga Adelina
Princess Krofne e gatuar nga Adelina

Princess Krofne e gatuar nga Adelina

Kuzhint.com

Pergaditja per brumin: 3 Filgjana uje dhe 1. 5 filgjan vaj (duhet te vlojne) pastaj ia hedhim 3 filgjana miell... e perziejm mire dhe e lem te ftohet, pasi te jet ftohur ja qesim 4 veze nje nga nje duke e tundur me mikser deri sa te behet brum... dhe pastaj pasi te jete bere me nje lug i qesim nje nga nje ne tepsi dhe i leme te piqen (furra duhet te jete e nxet ne 180 Grad) Per mbushjen: 1 liter qumesht 2 shllag krem 14 gr margarin 8 lug sheqer 4 pudinga te vanilles Pergaditim pudingun sipas udhezimeve qe shenojne ne pako pastaj e largojme nga furra e lem te ftohet dhe ia hedhim margarinen.. Rrahim edhe shllagun pastaj e hedhim te pudingu duke e perzier vazhdimisht me mikser.

Presim krofnet ne dy pjese marrim pjesen e poshtme e lyejm me kremin dhe ia vendosim siper pjesen e dyte keshtu veprojme me te gjitha krofnet dhe ne fund i hedhim siper sheqer pluhur. Embelsire e gatuar nga Adelina


Fjalet kyqe : embelsira  princess  krofne  gatuar  adelina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë me arra dhe çokollatë
Kekë me krem çokolade
Embelsir shume e shishme