Princess Krofne e gatuar nga Adelina
Princess Krofne e gatuar nga Adelina

Princess Krofne e gatuar nga Adelina

Kuzhint.com

Pergaditja per brumin:

3 Filgjana uje dhe 1. 5 filgjan vaj (duhet te vlojne) pastaj ia hedhim 3 filgjana miellë e perziejm mirë masën dhe e lem te ftohet, pasi te jet ftohur ja qesim 4 veze nje nga nje duke e tundur me mikser deri sa te behet brumi dhe pastaj pasi te jete bërë me nje lug i qesim nje nga nje ne tepsi dhe i leme te piqen. (furra duhet te jete e nxet ne 180 Grad).

Per mbushjen:

1 liter qumesht,

2 shllag krem,

14 gr margarin,

8 lug sheqer,

4 pudinga te vanilles,

Pergatitja:

Pergaditim pudingun sipas udhezimeve qe shenojne ne pako pastaj e largojme nga furra e lem te ftohet dhe ia hedhim margarinen.. Rrahim edhe shllagun pastaj e hedhim te pudingu duke e perzier vazhdimisht me mikser.

Presim krofnet ne dy pjese marrim pjesen e poshtme e lyejm me kremin dhe ia vendosim siper pjesen e dyte keshtu veprojme me te gjitha krofnet dhe ne fund i hedhim siper sheqer pluhur.

Embelsire e gatuar nga Adelina


Fjalet kyqe : embelsira  princess  krofne  gatuar  adelina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija nga Leonora Maxhuni
Kifle te shpejta me kos
Muffinsa të shijshm me krem dhe arra