Pop kek
Pop kek

Pop kek

Kuzhint.com

Përbërësit: 3 vez 10 lug miell 10 lug sheqer 10 lug qumesht 5 lug yndyr 1 pluhur per fryrje Përgaditja : Tunden vezet me tel kuzhine dhe i shtohet sheqeri, perzihet edhe pak pastaj qumshtin dhe kshtu me rradh te gjitha i shtohen.

Ne shportza letre e derdhim brumin e fituar por duhet te mbushen deri ne gjys te shporzes sepse fryhen dhe derdhen.

Piqen deri sa te skuqen dhei i dekorojm siper me krem vanilje dhe qokollada te vogla shume ngjyrshe. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pije per pastrimin e stomakut
Pite me qepë ,djathë (gjizë) dhe spinaqë
Tave me makarona dhe perime