Pogaqe te vogla nga Nexha Prebreza-Osmani
Pogaqe te vogla nga Nexha Prebreza-Osmani

Pogaqe te vogla nga Nexha Prebreza-Osmani

Kuzhint.com

Përbërësit;

*2 gota miell

*1 filxhan kos

* filxhan vaj

*1 Pluhur pjekje

*Kripë 1 lugë çaji

*200 gr djathë feta

Përgatitja;

Ne nje ene perziejm vezët me vaj dhe kos.

Shtojm miellin dhe kripën dhe te gjitha i përziejm me një pirun.

Djathin feta e grimcojm dhe pastaj e shtojm tek masa dhe e përziejme prap mirë.

Masen e fituar e hedhim në module për muffins dhe ato piqen në furrë te parangrohur në 200 gradë për 20 minuta.

Pogaqe te vogla nga Nexha Prebreza-Osmani.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  vogla  nexha  prebreza  osmani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rafaello nga Lulja La
Shtrudlle me fiqe
Bajadera