Pogaqe te vogla me djathe nga -Lirime Fejzullahi
Pogaqe te vogla me djathe nga -Lirime Fejzullahi

Pogaqe te vogla me djathe nga -Lirime Fejzullahi

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 4 veze
  • 20 luge mielle
  • 1 peciv
  • 1 gote kose
  • 1 gote vaj
  • 5 luge shellire djathi

Pergaditja :

Te gjithe perbersit i perziejm se bashku pastaj masen e perfituar e qesim ne tepsi me forma te mufinsave dhepastaj i e pjekim ne furre te parangrohur ne 180 grade derisa te piqen dhe marrin ngjyren e deshiruar ose si ne foto.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  vogla  djathe  lirime  fejzullahi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kekë me boronica dhe bajama nga tegatuajm
EMBELSIR   GREKE ME BUK  TE THEKUR
Torte me kajsia