Pogaqe muffins te shpejta nga tegatuajm
Pogaqe muffins te shpejta nga tegatuajm

Pogaqe muffins te shpejta nga tegatuajm

Kuzhint.com

Përbërësit

*2 gota miellë,

*1 filxhan kos,

*1 filxhan vaj,

*1 Pluhur pjekje,

*Kripë 1 lugë çaji,

*200 gr djathë feta.

Përgatitje

Ne nje ene perziejm vezët me vaj dhe kos.

Shtojm miellin dhe kripën dhe lte gjitha i përziejm me një pirun.

Djathin feta e grimcojm dhe pastaj e shtojm tek masa dhe e përzierje mirë.

Masen e fituar e hedhim në module për muffins dhe ato piqen në furrë te parangrohur në 200 gradë për 20 minuta.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  muffins  shpejta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Oriz me bizele
Krelan(proja) me miell misri dhe djathe nga tegatuajm
Peshqi me sos dhe perime