Pogaqe me patatet
Pogaqe me patatet

Pogaqe me patatet

Kuzhint.com

Përbërësit

  • 1 kg patate
  • 750 g miell
  • 2 vezë
  • Kripë 1 lugë çaji
  • vaj

Përgatitje:

Marrim patatet e ziera i bejme ne rende ose i shtypim me pirun deri s ate behen si pire dhe en te shtojme miellin dhe nese nuk behet gjulle ateher hedhim uje nga lengu i patateve ku jane zier deris ate formojme nje brum homogjen q enuk ngjitet ne duar, hedhim krip dhe vezet dhe perziejm me dore brumin pasi te jete gati brumi bejme kuleq te vegjel dhe i rendisim ne nje tepsi dhe i pjekim per 30 min ne 200 grad.

ju befte mire...


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  patatet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kuleq me rrushë të terur
Trahana
6 gjërat që nuk duhet t’ia thoni dikujt që agjëron