Pogaqe krisi me djathe
Pogaqe krisi me djathe

Pogaqe krisi me djathe

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Miell 250g, 150 ml qumësht, 100 gr djathi, ½ lugë çaji kripë, 2 luge pluhur pjekje, 1 vezë e verdhë veze + 1 vezë

Pregaditja e recetës :

Perziej miellin me pluhur pjekje dhe kripë.

Shto vezë e verdhë veze dhe qumësht dhe gatuaj një paste te pushueshme mire.

Rrafsho brumin dhe me thike prej kube te holla njelloj sikurse ne foto.

Organizoni në një tepsi dhe piqni në një furrë në 200 gradë për 10-15 minuta.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  krisi  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe te vogla me djathe nga Kaltrina Berisha
Tatlia me lengë portokalli
Ja se qfar mund te beni kur gjella e juaj eshte shume  e kripur!