POGAQE E SHPEJTE
POGAQE E SHPEJTE

POGAQE E SHPEJTE

Kuzhint.com

(Receta nga Leonora Pane):

  • 500g brume per pica,
  • 200g sallam,
  • 150g mocarele, (ose djath sipas deshires )
  • 3 luge supe me vaj ulliri,

Pergaditja ;

Merni brumin dhe ndajeni ne dy pjese te barabarta, pastaj hapini te dyja ne madhesi te nje tigani 30cm, hidhni vajin vereni njeren pete ne tigan hidhni sallamin dhe mocarelen ose djathin e prere ne feta ne te gjithe siperfaqen e petes, pastaj merni peten tjeter dhe vendoseni siper dhe vereni ne flake mesatare, pasi te jete pjekur nga njera ane kthejeni te piqet edhe nga ana tjeter.

Ju befte mire


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  shpejte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek me karota
Embelsir me mak
Pogaqe  trekendesha