Pogace me suxhuk>>>Pergaditur nga:Vlora Malsori
Pogace me suxhuk>>>Pergaditur nga:Vlora Malsori

Pogace me suxhuk>>>Pergaditur nga:Vlora Malsori

Kuzhint.com

Perbersit: 1 Veze, 1 luge gjelles kos, fasac, uje, krip dhe miell sipas nevojes.

Pergaditja: Marrim miellin dhe ne nje ene tjeter hedhim uje sipas nevojes varsisht se sa duam ta bejme te madhe dhe ne te hedhim kosin, kripen me kete perberje nxejm brumin e pogaces me 1 veze dhe fasac ne miell e nxejm brumin pak me te forte se buka dhe e rrafshojme ne nje tepsi duke i prer copa suxhukik dhe e pjekim ne tem 200 grd per 45 min.

Pergaditur nga:Vlora Malsori


Fjalet kyqe : brumera  pogace  suxhuk  pergaditur  vlora  malsori  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qipsa ne kushte shtepie
Kek me kajsi të thata
Salmon me salate orizi asiatike