Pogace me suxhuk nga Vlora Malsori
Pogace me suxhuk nga Vlora Malsori

Pogace me suxhuk nga Vlora Malsori

Kuzhint.com

Perbersit: 1 Veze,

1 luge gjelles kos,

uje, krypë,

miell sipas nevojes.

Pergaditja:

Marrim miellin dhe ne nje ene tjeter hedhim uje sipas nevojes varsisht se sa duam ta bejme te madhe dhe ne te hedhim kosin, kripen me kete perberje nxejm brumin e pogaces me 1 veze dhe fasac ne miell e nxejm brumin pak me te forte se buka dhe e rrafshojme ne nje tepsi duke i prer copa suxhukik dhe e pjekim ne tem 200 grd per 45 min.

Pergaditur nga:Vlora Malsori


Fjalet kyqe : brumera  pogace  suxhuk  pergaditur  vlora  malsori  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

E dini pse uji nuk duhet vluar dy her
kifle te mbushura ( Te gatuara nga Lola Demi)
Embelsire me lenge Fanta