Pogaçe te vogla  nga Nazja
Pogaçe te vogla nga Nazja

Pogaçe te vogla nga Nazja

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg miell, 1 vez dhe pak kryp, 1 filxhan kos, 1 filxhan vaj, 1 lug kafe bicarbon(soda), 1 kube far (tharm)buke

Pregaditja e recetës :

Ne nje en i perziejmte gjitha keto perbers dhe pastaj e len brumin qe te vij per 40 min.

Pastaj nga brumi bejm koleq si ne foto dhe i renditim ne tepsi.

Kuleqet mund tI lyeni me te verdhen e vezeve ose sipas deshires dhe pastaj i pjekm ne 200 grad per 30 min.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  vogla  nazja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Soda e bukës apo pluhuri për pjekje? Cila është më e mirë?
Panine te mbushura me djathe
 Krem supe me patate