Pogaçe te vogla ( brumi me patate) nga Kaltrina Berisha
Pogaçe te vogla ( brumi me patate) nga Kaltrina Berisha

Pogaçe te vogla ( brumi me patate) nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Perbersit;

 • 2ve ku 1 të verdhe të veze e ndan për ti lyer pogaçet
 • 1gote qumshte
 • 150 gram margarin ne temp te dhomes
 • 1 peciv
 • 3patate të ziera dhe në rende
 • kryp
 • mille sipas nevojes
 • Djathe per mbushje
 • susam dhe fara te zeza

Pergaditja:

Me perbersit e me siperm e gatuajm brumin dhe e lem qe të pushoj gjysem ore

Pas gjysem ore fillojm qe ti gatuajm pogaqet si ne foto une i kam mbush me djath por sipas deshiris ban edhe pa djathe i renditim ne tepsi te lyer me gjalp si ne foto i lyejm siper me te verdhen evezes dhe i qesim fara te zeza dhe susam pastaj i pjekim ne temperatur 200 grade.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  vogla  brumi  patate  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallat verore e perzier
Cilat janë ilaçet që këshillojnë mjekët për të ulur kolest
Pogaçe me djathë nga Kaltrina Berisha