Pogaçe nga Valdeta Latifi
Pogaçe nga Valdeta Latifi

Pogaçe nga Valdeta Latifi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 vezë dhe 1 gotë të cajit vaj, gjysem luge te cajit sode buke, gjysem pecive(pluhur fryres), ujë djathi dhe millë sa te jet nevoja

Pregaditja e recetës :

Ne nje en te thell i qesim 2 vez, 1 gotë të cajit vaj, gjysem luge te cajit sode buke, gjysem pecive(pluhur fryres), dhe pastaj me i qesim ujë djathi dhe e ulim brumin duke i qit millë sa te jet nevoja pastaj brumin e fituar e shtrijm ne tepsi dhe e presim si ne foto ku pjekja behet ne 200 grad.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  valdeta  latifi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte me lulelaker dhe veze
Torte me rende nga Besa Vllasaku
Keshilla per gatim: Si ta ruajme gjate mishin te fresket?