Pogaçe me miellë misri dhe me suxhukë
Pogaçe me miellë misri dhe me suxhukë

Pogaçe me miellë misri dhe me suxhukë

Kuzhint.com

Pogaqe me mielle misri dhe me sugjuk nga Vesa Nina

Perbersit dhe pergaditja:

nje nje en te thelle i qesim :

1 gote jogurt ose kos,

1 gote qumesht,

1 tas shmand,

1 filgjan kafe vaj,

2 veze, 1 pecive,

krypë dhe perziejm mire, pastaj ia shtojm edhe miellë misri deri sa te behet nje brum I bute dhe jo shum I lengshem pastaj e qesim ne tepsi dhe siper i vendosim sugjuk si ne foto dhe e pjekim ne temperatur 190 grad.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  mielle  misri  sugjuk  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me Keksa
Maskë me tranguj për lëkuren e fytyrës dhe sy
Embelsir me peme dhe zhelatin nga Arife.