Pogaçe me miell misri
Pogaçe me miell misri

Pogaçe me miell misri

Kuzhint.com

Pogaçe me miell misri Perbersit: 2 gota te ujit kos 1 gote e ujit vaj 4 veze 200 gr djath 1 gote e ujit miell gruri 2 gota te ujit miell misri 1 Peciv Pergaditja: Marrim nje ene te thelle dhe ne te hedhim 4 vezet dhe i rrahim me tel te kizhines dhe pastaj shtojme perberis e lengshem si kosin ose jugurt, vajin dhe e perziejm perberjen duke ia shtuat pastaj edhe djayhin e grir ne rende( djath mund ti shtoni sipas deshires edhe me shume) pastaj perziejm 2 llojet e miellit dhe ne te hedhim peciven dhe e perziejm me pjesen e lengshme duke formuar nje brum te gjullur.

Format i bejme me tepsi qfar do forme ose e tera e rrafsht.

Piçet ne 180 grad per 30 min.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  miell  misri  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me banane
Kifle te shpejta me kosë nga tegatuajm
 Llokuma (petulla) nga Alba Sh Rrahmani