Pogaçe me djathë për mëngjes
Pogaçe me djathë për mëngjes

Pogaçe me djathë për mëngjes

Kuzhint.com

Pogaçe për mëngjes nga Ledion Stars

Përbërsit:

2 vezë, 1 gotë me qumësht,

2 lugë të mesme me sheqer,

1 lugë e mesme me krypë,

50 gr margarin i but,

1 gotë me djathë,

magdonoz,

1 lugë te madhe kfasac(maja buke),

4. 5 gota millë.

Përgatitja:

Brumi zihet me kto përbërsit e më siperm dhe pastaj e vendisim(shtrim)ne tepsi ku e lem me pushu për 45 min.

Pastaj me vezë e lyejm siper dhe e prejm si ne foto ku dhe e pjekim ne temperatur 200 grad.


Fjalet kyqe : brumera  buke  pogaqe  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mish i bardhë me kikirika
Bakllavë moderne
Mufins të vogla me arra dhe me kakao