Pjeshka nga Shqipe Mehmeti Jusufi
Pjeshka nga Shqipe Mehmeti Jusufi

Pjeshka nga Shqipe Mehmeti Jusufi

Kuzhint.com

Ne nje en i qesim 3 vez i perzien me lug kuzhine i hedhim nje gote sheqer, nje gote vaj, nje pluhur per pjekje dhe mille sipas nevojes e ben brumin pastaj formojm kuleq te vogla si biskotadhei renditim ne tepsi dhe i fusim ne furr per pjekje.

Pasi te jen pjekur i marrim me nje luge te vogel dhe seciles biskot ia bejm nga nje grop ne mes dhe aty e mbushim me mermelad i nxhet ne nje ene e cesim leng portokalli dhe i ulim aty pastaj i rrotullojm ne kokos dhe i lem te ftofen.

Kush do qe e provon kete recet ju befshin mire!


Fjalet kyqe : embelsira  pjeshka  shqipe  mehmeti  jusufi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Kofshe pule te marinuara me jogurt
Veze te ferguara me domate
Edukata e ngrënies