Pitalka Prizreni nga Ledion Stars
Pitalka Prizreni nga Ledion Stars

Pitalka Prizreni nga Ledion Stars

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

mille kvasac dhe pak vaj, gjysem litre uje te vaket, 2 luge te vogela krIp

Pregaditja e recetës :

Me keta perbers zihet brumi i holle dhe lihet qe te vıjper nje ore pastaj marım nga brumi dhe i bejm dısa kuleq i qesim tepsi te lyer me gjalpe japim formen si ne fotodhe prap per gjysem ore i le qe te vijn.

Past te jen dyfishuar ia qesim argjin siper si ne foto.

Pastaj ne je en qesim gjizen dhe e perziej m me 4 vez. kryp, koper, pak gjalpe dhe kete argje ja qesim pitalkavesiper i qesim edhe fara te zeza si ne foto dhe tepsin e fusim ne furre me temperatur 250 grad.


Fjalet kyqe : brumera  pitalka  prizreni  ledion  stars  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me qokollad dhe kokos
Embelsir e mirë me rende
Kifle me gjize