Pije të fuqishme që rikthejnë energjinë e trupit
Pije të fuqishme që rikthejnë energjinë e trupit

Pije të fuqishme që rikthejnë energjinë e trupit

Kuzhint.com

Këto pije jo vetëm që janë shumë të shijshme por ato gjithashtu kanë shumë përfitime shëndetësore!

Nëse po ndjeheni të lodhur dhe pa energji, ndoshta është koha që t’i përgatitni ndonjëherë këto pije të fuqishme.

Ndoshta nuk po flini sa duhet dhe trupi juaj të nesërmen po është krejtësisht i dërmuar.

Këto pije kanë ushqyes për të cilët trupi juaj ka nevojë më së shumti, transmeton Lajmi. net.

Supremja e gjelbër

Në një shtrydhëse frutash përzieni këto së bashku:

8 stoqe lakër jeshile,

2 molla të gjelbra,

2 dardha të gjelbra,

1 trangullë.

Përzierja e panxharit:

Në një shtrydhëse përzieni këto së bashku:

6 karota të qëruara,

4 panxhar të qëruar,

2 molla të kuqe,

pak xhenxhefil të qëruar,

pak shafran indian.

Çaji i livandës,

Vloni një sasi të vogël të ujit.

Shtoni sheqer kur të arrijë pikën e vlimit dhe përzieni derisa të shkrihet.

Shijojeni për ëmbëlsi, shtoni më shumë limon nëse bëhet shumë i ëmbël, transmeton Lajmi. net.

Shto një livandë dhe trazojeni për pak minuta, pastaj shtoni nenexhik dhe lëreni të vlojë për disa minuta.

Shijojeni ndërkohë pasi që shija bëhet pak si e ithët përderisa përgatitet.

Nëpërmjet një site, kullojeni çajin në një gotë të mbushur me akull dhe është gati!

4 gjethe të livandës apo 1 filxhan livandë të grimcuar,

2 gjethe nenexhik,

Mjaltë apo sheqer,

Limon për shije.


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  pijet  fuqishme  natyrale  rikthejne  energjine  tuaj  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

7 arsye të forta pse duhet të konsumoni një mollë në ditë
SI PREGADITET PANDISPANJA PER TORTA
Ëmbelsirë me orizë