Pije per pastrimin e stomakut
Pije per pastrimin e stomakut

Pije per pastrimin e stomakut

Kuzhint.com


Perberesit:
3 Gota uje
Lengu i nje limoni
2.50 cm Xhenxhefil
10 cm Kastravec
1/4 Gote Nenexhik
1-2 Grushta me akulle

Pergaditja:

E perzime me blinder nje gote uje me lengun e limonit,xhenxhefillin,kastravecin dhe nenexhikun.
Pastaj ia shtojme edhe goten e dyte me uje dhe akullin duke e perdorur vazhdimisht blinderin.
Pasi te jete bluar mire masa e sherbejme ne gote duke ia shtuar edhe pak akull dhe nenexhik te fresket.

Burim: http://thevedge.org/
Perkthimin e ka bere www.tegatuajm.com

Fjalet kyqe : receta  huaja  pije  pastrimin  stomakut  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija   nga Leonora Maxhuni
Pogaçe me peta nga Argetime Telqiu Ballanca
Bombica me krem