Pije natyrale për shfryrje të trupit
Pije natyrale për shfryrje të trupit

Pije natyrale për shfryrje të trupit

Kuzhint.com

Nëse po kërkon të largosh fryrjen pas një jave, fundjave ose një nate të rëndë nga ushqimi dhe pija e tepruar, atëherë pi këtë lëng! Ju gjithashtu do të ndjeni lehtësim të dhimbjeve dhe shtim të niveleve të energjisë pas pirjes së lëngut.

Nëse je fillestar sa i përket shtrydhjes pemëve dhe perime për të bërë lëngje atëherë ky lëng i gjelbër është fantastik.

Materiet ushqyese dhe antioksidues nga lakra jeshile janë aq të fuqishëm aq sa ju menjëherë ndjeni magjinë e tyre pos të pini.

Lakra jeshile është e pasur me magnez, hekur, proteinë,

Vitamina A,

C dhe E, dhe klorofil.

Ushqimet tjera si limoni, xhenxhefili dhe selino ndihmojnë në spastrim të brendshëm, zvogëlojnë shtypjen e gjakut dhe fryrjen e gjithashtu ofrojnë sasi të mjaftueshme me vitamin C,

K dhe përbërës tjerë miqësorë për tretjen.

Përbërësit:

1 kastravec,

3 shtaga selino,

1/2 (gjysmë) limoni,

1 flet lakre jeshile,

1 mollë të gjelbër,

Udhëzimet:

Shtrydh të gjitha së bashku, derdh lëngun në gotë dhe kënaqu!


Fjalet kyqe : keshilla  lengu  natyral  gjelber  fryres  receta  shendetshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija (biskota) me nisheste
Torte Mrekulli me një vezë
Rezultatet e kësaj recete kanë shokuar mjekët