Pije freskuse dhe mufinsa nga Egzontina Ismaili
Pije freskuse dhe mufinsa nga Egzontina Ismaili

Pije freskuse dhe mufinsa nga Egzontina Ismaili

Kuzhint.com

Nje molle e embele, nji banane, dy kivi dhe ni portokalle Ku i bashkojm mire duke i shtrydhur ne blender dhe masen e fituar e qesim ne gota si ne foto.

Muffinsa te embel qe gatuhen me dy vez, nji filgjane sheqere, nji vaje, tre kose, nji pluhure per pjekje, nji sheqere vanilje dhe pes filgjana te kafes mielle.

Perzieni se bashku perbersit mire pastaj ne tepsin me forma te mufinsave te lyer me vaj qesim ne fillim nji luge nga masa e pergaditure pastaj shtohet nji lug reqele, ajrokrem, mjalte dhe prap siper e qesim edhe nji luge nga masa e pergaditure pastaj i pjekim ne 250 grade per 10 minuta.

Dekorohen me pana ose sheqer pluhure.


Fjalet kyqe : embelsira  pije  freskuse  mufinsa  egzontina  ismaili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate dhe kofsha te ferguara ne tigan
Kurat popullore për të shëruar infeksionet e rrugëve urinare dhe veshkat
Role me mjedra