Pije freskuese me lëng portokalli
Pije freskuese me lëng portokalli

Pije freskuese me lëng portokalli

Kuzhint.com

Ju nevojiten:

2 Portokaj,

1 Grapefruit i vogel,

200 ml Leng karrote,

4 Luge gjelle gjize,

1 Luge qaji vaj.

Pergaditja;

Shtrydhim portokajt dhe nxjerrim nga shtrydhja 200 ml lenge.

Gjithashtu edhe grapefruit-in e shtrydhim (100ml leng).

Perzime lengun e portokallit dhe te grapefruit-it me lengun e karrotave duke ia hedhur gjizen dhe vajin.

Me mikser e bejme pure. te servohet e ftohet. eatsmarter. de


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  freskuese  portokall  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me mak
Pogaqe nga tegatuajm
Torte turke