Pije e ngroht me nutella
Pije e ngroht me nutella

Pije e ngroht me nutella

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Qumësht 400ml, 3 lugë x 20 ml Nutella, esencë vanilje, pana e rrahur, 60g çokollatë e zezë

Pregaditja e recetës :

Shkrihet çokollata e errët në një enë mbi avull pastaj

Përziejmë qumështin, nutellan dhe esencën e vaniljes në një enë derisa përbërësit të jenë bashkuar.

Gjithë këtë masë e ndajmë në disa gota(pjes. )

Më pas shtojmë panën e rrahur dhe në fund shtojmë dhe çokollatën e errët që më parë e kishim shkrirë.


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  qokollate  ngrohte  nutella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Makarona me salce dhe kerpudha
Rafaello
Torte me kajsi