Pija  Sass -zvogëlon peshën dhe barkun për disa ditë
Pija Sass -zvogëlon peshën dhe barkun për disa ditë

Pija Sass -zvogëlon peshën dhe barkun për disa ditë

Kuzhint.com

Uji i limon, kastraveci dhe xhenxhefil zvogëlon peshën dhe barkun për disa ditë

Kjo recetë është shumë e fuqishme.

Xhenxhefil, limon dhe kastravec janë përbërësit që garantojnë zvogëlimin e peshës dhe barkut per disa ditë.

Dhe nenexhiku bene përmirësimin e shëndetit, të traktit digjestiv.

Qëllimi është për të marrë pijen Sass gjatë ditës, veçanërisht gjysmë ore para ngrënies.

PËRBËRËSIT

2 litra ujë

1 lugë çaji (lugë) xhenxhefil i bluar

1 kastravec te mesem te qeruar dhe te prer ne feta

1 limon te mesme te gjelbet te prer ne feta

12 gjethe nenexhik

Mënyrë për ta përgaditur;

Kombinojeni të gjithë përbërësit në një enë dhe lereni ne nje vend te ftoht ter natën për të pushuar qdo dite sa her qe ta pregaditeni ket pije dhe pastaj te nesermen

konsumoni të gjitha përgatitjen gjatë gjithë ditës dhe të jetë i sigurt për të pirë një filxhan gjysmë ore para ngrënies.


Fjalet kyqe : keshilla  pija  sass  vogelon  peshen  barkun  disa  dite  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mufinss me perime
Kokos- Biskota
Embelsire me mak dhe gjize