Pice shtepie nga Lulja LA
Pice shtepie nga Lulja LA

Pice shtepie nga Lulja LA

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

400 gr miell, 1 filgjan qumesht, 1 filgja birrè, 4 luge vaj ulliri, nje lug e mesme krip, 1 lug e vogel sheqer, 1 lug e mesmekfasac, uji te vaket deri sa te behet masa e brumit homogjene dhe pastaj e len te qe te vije si buka

Pregaditja e recetës :

Pastaj marrim nga brumi dhe e shtrim ne tepsi e lyejm me salc domate per pica siper i hedhim kepurdha, mish i terur, djathe kaqkavall, rigon dhe e pjekim ne teperatur 250 grad 20 minuta.


Fjalet kyqe : brumera  pice  shtepie  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te jesh i/e lumtur ne jete ?
Fëmija im bënë shumë naze!
PJESHKA nga Egzontina Ismaili