Picë me fruta
Picë me fruta

Picë me fruta

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

50 gr gjalp te shkrir, 50 gr sheqer, 1 ve dhe miell sipas nevojes

Pregaditja e recetës :

Per ta gatuar peten nevojitet : 1 ve, 50 gr gjalp te shkrir, 50 gr sheqer, miell sipas nevojes.

Ndersa per mbushjen hopla dhe frutate ndryshme si ne foto ose sipas shijes qe keni.

Picë me fruta nga Luljeta Morina


Fjalet kyqe : embelsira  pice  fruta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pulë me xhenxhefil dhe limon
Laknor me miellë misri (kallamojt) nga Xhani Kurtishi
Çaji i xhenxhefilit, i këndshëm dhe me veti kuruese