Pica të vogla me bukë
Pica të vogla me bukë

Pica të vogla me bukë

Kuzhint.com

Perberesit:

* 9 feta buke,

* 3 patellxhane,

* 3 speca te kuq,

* djath i bardhe,

* djath kackavall

* majdanoz,

* hudher,

* qepe te njoma,

* vaj ulliri,

* piper i zi,

Pergatitja:

Patellxhanet dhe specat i piqini ne zgare dhe pastaj pritini ne copeza te vogla katrore.

Hidhini ne nje ene dhe shtoni djathin e bardhe, majdanoz, hudher, qepe te njome, vaj, piper dhe kripe dhe perzini mire.

Kete perzierje hidheni siper fetave te bukes dhe mbi te hidhni edhe pak djath kackavall dhe futini ne furre ne 180'C.


Fjalet kyqe : brumera  mini  pica  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Nuk janë ëmbëlsira per tu ngren  por bizhu (FOTO-LAJM)
Tatli dy ngjyrshe nga Muamer Aida Riduan Nuredini
Emelsire me keksa (biskota) nga Edina Sh