Pica per mengjes
Pica per mengjes

Pica per mengjes

Kuzhint.com

Pica per mengjes Pergaditja: Brumin per pica e ngjeshim dhe ia japim formen e rrumbullaket pastaj e bejme pete dhe e vendosim ne nje tepsi te lyer me gjalp. Lyejm peten me 4-6 luge gjelle gjize te perzier me ereza. I hedhim siper speca, domatet te prera ne katrore te vogel. Marrim 200 gr djathe per piza e bluajm dhe e hedhim ne tere siperfaqen e pices. Ne fund marrim 3 veze te pa ferguara i hedhim siper pices.

I qesim krip, piper dhe ereza dhe e vendosim ne furre te pjeket ne temperatur 200 Grad per 15-20 minuta. Burimi: http://mics-cookmania. blogspot. de Perkthimin e ka bere faqja www. tegatuajm. com


Fjalet kyqe : brumera  pica  mengjes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kofneve (petulla) te mbushura me djathe dhe spinaqe
Kroassant me parmesan dhe hudher
Gjelle (qorbe) me karota dhe gjoks pule