Pica Italia
Pica Italia

Pica Italia

Kuzhint.com

Përbërësit (për 4 persona):

1kg miell,

maja birre,

300 gramë Mozzarella,

50 gramë gjalpë,

100 gramë domate të vogla të qëruara,

300 gramë rukola,

200 gramë domate të vogla,

50 gramë djathë Marzotika.

Përgatitja:

Përzieni miellin me ujin, majanë e birrës, pak gjalpë dhe kripë.

Pasi e keni përzierë për rreth dy orë, do të krijoni topa brumi që do t’i hapni në formë rrethore, lyejini me domate dhe mocarelë, të prerë paraprakisht, kripë, vaj të cilësisë së parë dhe piper, futeni në furrë në temperaturë 250 gradë.

Pasi të jetë pjekur shtojini domate të vogla, rukola dhe djathë Marzotika. living. al


Fjalet kyqe : brumera  pica  italia  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Trileçe me ajk
Pije per pastrimin e stomakut
Ëmbëlsirë me kremë