PETULLAT ME GJIZE
PETULLAT ME GJIZE

PETULLAT ME GJIZE

Kuzhint.com

Perbersit :

  • 7 luge gjize
  • 7 luge miell
  • 1 ve dhe
  • 1 peciv
  • Vaj per fergim

Pegaditja ;

Ne nje ene i qesim te gjitha perbersit dhe i perziejm bashke me tel kuzhine deri sa masa te thallohet.

Pastaj i marrim miell dhe e formojm nje brumi tengjeshur derisa te largohet prej dore.

Pasraj marrim nga brumi dhe ia japim formen me duar dhe menjeher i fergojm ne vaj te nxehte.

Prej ksaj mase dalin 30 petulla me gjize.

Receta e pregaditur nga >.

Egzontina Ismaili


Fjalet kyqe : brumera  petullat  xhize  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabie ne forme lule
Kek  me kakao
PICA VEGJETARIANE