Petulla (Quarkbällchen) me gjizë nga Xeni Rita Sahitaj
Petulla (Quarkbällchen) me gjizë nga Xeni Rita Sahitaj

Petulla (Quarkbällchen) me gjizë nga Xeni Rita Sahitaj

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 250 gram sheqer
  • 500 gram mielle
  • 1 pecive
  • 1 maje
  • kryp
  • 4 veze
  • 500 gram Quark lloj i gjizes jo shtepiake
  • vanill
  • Gatimi;

Gatuhet brumi me perbersit e me siperm bahen bashk tunden mire dhe ne lug i fergojm ne vaj te nxeht si ne foto


Fjalet kyqe : brumera  petulla  quarkb  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Patëllxhan të zi rolle të mbushur
Biskota me sherbet
Qofte me salce te bardhe