Petulla ne vaj
Petulla ne vaj

Petulla ne vaj

Kuzhint.com

përbërësit

20 lugë miell

200 gram kos

Pluhur pjekje 1

kripë dhe sheqer

përgatitje

Prej këtyre përbërësve të bëjë përzierje, duke hequr përzierje me një lugë dhe vendin në vaj të nxehtë.

Skuqura për 4-5 minuta.

Pasi te fergohen i hedhni ne nje pecet te pastert qe te pihen yndyra e tepruar.

Sherbehen me gjem ose djath ne mengjes ose dark.


Fjalet kyqe : brumera  petulla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca turshi nga tegatuajm.com
Tortë e shpejtë me  keksa tiramisu (pishkota)
Ëmbelsirë me reqel vishnje