Petulla braziliane ne furre nga tegatuajm
Petulla braziliane ne furre nga tegatuajm

Petulla braziliane ne furre nga tegatuajm

Kuzhint.com

Perbersit;

3veze, mielle, sipas, nevojes,

Gjysme gote qumesht,

Gjysme gote uje, 60 gr sheqer, 4 lug vaj, 1 lugë gjelle kfasac, 1 peciv ose sod buke.

Pergaditja:

Te gjitha keto perbers i bashkojm me nje ene dhe i perzieni me mikser ngadal ose me dore pastaj e ndani brumin ne pjes te vogla dhe e bani si rrethe e ngjitni me pjesen tjeter duke ia dhen formen si ne foto dhe i vendos ne tepsi te lyer me gjalp dhe keshti i leni me pushu derisa ti vreni se jan dyfishuar dhe pastaj i futni per tu pjekur ne furre te parangrohur dhe pasi te pjekim i largojm prej furre dhe menjeheri me nje furqe kuzhine i lyeni siper pak me vaj dhe i dekoroni me sheqer pluhur ose te zakonshem

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  petulla  braziliane  furr  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Lëngu energjik për shëndet
Torte me banane dhe qokollad
Past për forcimin e imunitetit