Peshqi me perime ne furre
Peshqi me perime ne furre

Peshqi me perime ne furre

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3-4 peshq mesatar, 2 patelxhane, 2 patate, 2 kungulleshka, 2 qepe dhe 1 spec kuq, 1-spec jeshile ose te verdhe dhe 2 domate, Kripe te trashe, piper te zi koker

Pregaditja e recetës :

Shtrojme ne tepsi nje leter guzhine, dhe hedhim te gjitha perimet te prera kube jo shume te medhaja dhe jo te vogla.

Peshqit i presim pak nga te dyja anet e kriposim, piperi i veme ne tepsi

Kemi bere edhe perimet me kripe i perziejme me dore.

Ne fund para se ta futim ne furre veme domatet dhe karotat persiper te prera feta, e shtojme pak vaj ulliri.

Futim ne furre 45'-1 ore ne 200 grad celsius.


Fjalet kyqe : gjellera  peshqi  perime  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kurabie
Torte e shijshme me rende
 PILAF ME ZARZAVATE