Peshku me patate dhe karota
Peshku me patate dhe karota

Peshku me patate dhe karota

Kuzhint.com

Perbersit 2 persona :

1-2 peshqi te mesem,

3 thelbinj hudhrash,

piper i zi, kripë,

vaj ulliri,

leng limoni,

4 patate,

3 karota.

Pergaditja;

Ne fillim pastrojeni peshkun dhe pastaj peshkun bejm me erezat dhe kripen dhe e leme ashtu per disa minuta deri sa erezat te perzihen mire me peshkun.

Pastaj e vendoseni ne nje tepsi ku ne te do te shtojm vaj ulliri se bashku me hudhrat, patatet dhe karrotat e grira ne rrathe

Ne fund i hidhini edhe leng limoni siper.

Mund te vini dhe feta limoni siper tavesnese deshironi dhe tepsin e vendosim qe te piqet ne furren e ngrohur me pare ne200 grad C deri sa te marrin ngjyren e deshiruar.

Peshkë me patate dhe karrota e pergaditur nga Serafina


Fjalet kyqe : gjellera  peshqi  patate  karrota  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaqe  lule me mak dhe susam
Speca gogozhare me hudhra
Tave me peshkë ton