Peshk  salmon ne furr
Peshk salmon ne furr

Peshk salmon ne furr

Kuzhint.com

Perbersit per nje person ;

=Peshk salmon,

= huder e bluar,

=piper te zi,

=pak kryp,

=gjalp dhe vaj ulliri

=uje te vluar

=nje filgjana kafeje oriz

=karrota, kokrra ️te misrit ️edhe grashak I skuq ️dhe ju qet ️️️kryp. veget, pak spec te kuq.

Perbersit per sallaten;

=Sallata te gjelbert, qep, domate, tranguj (kastravec ) I qet dhajth feta, uthull ️️️, kryp dhe pak piper

Pregaditja;

Marrim peshkun salmon dhe e pastrojm duke e len me u kullu pastaj e ️️️kryposim me krype, veget, huder e bluar, piper te zi ne te gjitha anet pastaj e fusim ne furr me u skuq gjithmon duke e kontrolluar qe mos te jet shume i thate.

Gjate kohes es pjekjes se peshut marrim nje tengjere qesim vaj dhe pak gjalp per te kaverdis nje filgjana kafeje orizi dhe duke i shtuar ujin e vluar me par dhe i qesim pak kryp e perzin mos me u ngjit

Deri sa te jet zier mire orizi ; ne nje fortere I qesim perimet e prera si karrota, kokrra ️te misrit ️edhe grashak I skuq ️dhe ju qet ️️️kryp. veget, pak spec te kuq pastaj e qesim edhe orizin dhe i perziejm te gjitha se bashku.

sallata kep patligjon kastravec I qet dhajth feta ufull ️️️kryp Pak byber I perzien.

Servimi behet si ne foto ose si te deshironi ju!!

Ju beft mire!!

Receta e derguar nga nje fans e rregullt e faqes ton>>>Roni Kabashi<<< qe e falemenderojm shume.


Fjalet kyqe : embelsira  peshk  salmon  furr  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek me bollgur
Revani shumë e shpejt
Si te gatuajm  ;   Hasude