Peshk me salce kastravecash
Peshk me salce kastravecash

Peshk me salce kastravecash

Kuzhint.com

Peshk me salce kastravecash

Perberesit:

100ml Leng supe perimesh,

1 Luge gjelle Crème fraîche,

1 Luge gjelle koper e prer imet,

1 Cope kastravec,

200 gr File peshku.

Pergaditja:

Lengun e supes se bashku me Crème fraîche i derdhim ne tigan dhe i lem per 3 minuta te vlojne pastaj ia qesim kopren.

Kastravecin e qerojme dhe e presim per se gjati.

Ia largojme ate pjesen e mbrendshme me fara dhe i presim ne katrore te vegjel.

Peshkut file i qesim krip, piper dhe e qesim te salca se bashku me kastravecin e prere dhe ne temperatur te mesme e lem te zihet per 5 minuta.

kuechengoetter. de


Fjalet kyqe : gjellera  peshk  salce  kastravecash  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

PSE DUHET TË HANI PJEPËR?
Kifle  me nutela   ne formën e lules
Barnat natyrore për dhimbjen e fytit