Perzieni uthullën e mollës me mjalte dhe pini atë çdo mëngjes
Perzieni uthullën e mollës me mjalte dhe pini atë çdo mëngjes

Perzieni uthullën e mollës me mjalte dhe pini atë çdo mëngjes

Kuzhint.com

Duke konsumuar ate së bashku, ju do të merrni këto përfitime:

Përmirësimi i shëndetit dhe heqjen e dhimbje në nyje (të mirë për dhimbje arthritis)Heqja e acideve dhe lehtëson urthinPërmirëson shëndetin ndihmon tretjen e ushqimit, të efektshme kundër kapsllëkutUl nivelet e kolesterolit dhe ul presionin e gjakutHumbje pesheLehtëson dhimbje të fytitMbledhje e energjisëDukeni më te ri dhe do të përmirësoni shëndetin e lëkurësLufton kundër eres se keqeInflamacion pakësuarPse është kombinim kaq i suksesshëm?Ky kombinim është aq i fuqishëm për shkak të karakteristikave të tij kimike dhe ndërveprimit me trupin e njeriut.

Sipas ekspertëve kur të bëhemi të sëmurë, trupi ynë shpejtë rrit aciditetin (deri 7 pH).

Edhe pse uthulla është natyrisht e thartë, ajo bëhet alkaline.

Mjalti ka pH shumë të ulët, por rrit alkalinitetin e trupit pas konsumimit.

Si të bëjme një ilaç shërues me uthull molle dhe mjaltëMbani në mend se përbërësit e juaj duhet të jetë pa filtër dhe në format e tyre të para.

Nëse jeni duke përdorur mjaltë dhe uthull molle te perpunuar, ju nuk do të merrni të gjitha përfitimet të paraqitura me siper.

Perzieni së bashku:1 lugë çaji mjaltë të papërpunuara1 lugë çaji uthull molle (ju mund të përdorni 1 lugë gjelle në qoftë se ju doni të mbani shijen) 1 filxhan me ujë të ftohte

Kur ju duhet të pini atë?Koha më e mirë për konsumim është në mëngjes në një stomak bosh.

Merrni këtë përzierje 20-30 minuta para mëngjesit dhe të konsumoni atë çdo ditë.

Disa njerëz e kanë të rekomanduar konsumin dy ose tri herë në ditë, në varësi të nevojave tuaja dhe tolerancës për shije.

Provoni këtë përzierje në veten tuaj dhe të shohim se si do të përfiton trupi juaj.

Mbani në mend se marrja e lartë e uthulles se molles mund të çojë në nivele të ulëta kaliumi dhe densitetit të kockave të reduktuar.

Ne nje gote me uje te voktë i hedh dy luge ushqimi me uthull te molles te eger, dhe dy luge gjelle mjalt, e perzien dhe 3 here ne dite e pine para ushqimit, per nje muaj i hek 4 kg, pauzon 7 dite, vazhdon prap me te njejtin ritem..


Fjalet kyqe : keshilla  perzieni  uthullen  molles  mjalte  pini  mengjes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keku i shijshëm me fruta të thata
Ushqimi i cili e qetëson stomakun
Cole slaw (salate amerikane me laker dhe karrota)