Perime te ferguara me orize
Perime te ferguara me orize

Perime te ferguara me orize

Kuzhint.com

Perberesit per 2 persona: 100 gr Orize Nje qepe Nje luge qaji vaj 2 Copa kungullesha Nje spece i vogel djeges 100 gr Domate te konservuara 0. 04 gr Krip 0. 04 gr Piper 75 gr Kaqkavall Pergaditja: Orizin e pergadisim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Qepen e qerojme e presim ne kube te vogla dhe e fergojme ne tigan me pak vaj.

Kungulleshen e pastrojme dhe e presim ne kube dhe e fergojme ne tigane 5 minuta.

Specin e presim imet dhe se bashku me domatet i qesim ne tigan.

I hedhim krip dhe piper.

Kaqkavallin e presim ne shirita pak te gjate dhe i vendosim siper perimeve.

E mbulojme tiganin me kapak deri sa te shkrihet kaqkavalli.

Te servohet orizi ne pjate duke ia hedhur siper perimet e ferguara me kaqkavall. Burimi: http://kochen. bildderfrau. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : receta  huaja  perime  ferguara  orize  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Peshqi me perime ne furre
Tortë sfungjer
Pija  Sass -zvogëlon peshën dhe barkun për disa ditë