Per ju qe keni problem me gjinjet, nje metode si ti sheroni!
Per ju qe keni problem me gjinjet, nje metode si ti sheroni!

Per ju qe keni problem me gjinjet, nje metode si ti sheroni!

Kuzhint.com

Si te shtojme qumeshtin e gjirit dhe te trajtojme te carat e gjirit me kete metode te thjeshte me shishe:

Kam ushqyer 2 vajzat e mia me qumesht gjiri dhe problem i imi ka qene sasia e paket e qumeshtit, por problemi edhe me i madh dhe me i dhimbshem ka qene carja e gjoksit.

Shoqerohet me dhimbje te tmerrshme dhe ndodh qe femiijes mund t'i japesh njekohesisht qumesht edhe gjak frown emoticon. (kete e dine ato qe e kane provuar)

Do t'ju tregoj metoden me te mire per ardhjen e qumeshtit dhe per trajtimin e te carave te gjirit gjithashtu.

Merrni caj kamomili, zjejeni nje liter caj afersisht dhe pasi ka vluar hidheni direkt ne nje shishe qelqi.

Kusht per kete shishe qelqi eshte qe duhet te kete patjeter nje gryke te gjere.

Menjehere, tek gryka e shishes me caj kamomili te nxehte, fusni ose afroni sa te mundni gjoksin tuaj (pjesen fillestare te tij, pikerisht aty ku eshte care, pra thithen e gjoksit).

Mbajeni sa te mund ta duroni.

Avujt e nxehte do te ndihmojne qe te vije me shume qumesht dhe kamomili do te sheroje plagen.

Kete perseriteni disa here ne dite.

Gjithashtu, ne farmaci mund te blini disa pjese silikoni qe vendosen ne gjoks (ato zakonisht perdoren qe t'i thithe femija por nuk dua te perdorni per kete arsye).

Ato vendosini direkt pasi e keni perfunduar proceduren me caj te nxehte dhe vendosini direkt ne menyre qe ta lene sa me te bute thithen e gjoksit.

Njekohesisht pas saj vendosni edhe nje garze te paster sepse ndodh qe do t'ju rrjedhe qumesht nga gjoksi.

Nderkohe kur te beni dush, masazhoni gjoksin tuaj nga lart poshte.

Keshtu evitoni edhe perdorimin e pompave te dhimbshme per nxjerrjen e qumeshti


Fjalet kyqe : keshilla  keni  problem  gjinjet  metode  sheroni  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me arra
Mantıa me jufka dhe mishe pule nga  Kaltrina Berisha
Djath i bardh  i marinuar